materiály


Titan je v současné době velmi používaným kovem v bodypiercingu a díky svým třem základním vlastnostem dokonce dohání tolik oblíbenou chirurgickou ocel. Hmotnost titanu je o polovinu menší než hmotnost oceli. Pomocí elektrolýzy lze dosáhnout mnoha barevných povrchových úprav. Použití šperků zhotovených ze slitin obsahujících nikl je pro čerstvé piercingy ve všech zemích EU zakázáno. Také šperky zhotovené z titanu a jeho slitin musí splňovat určitá kritéria, mají-li být použity do čerstvých piercingů.

Wildcat používá pro výrobu veškerých nových řad titanových šperků pouze chirurgický titan G23 (specifikace Ti6AL4VELI). Tento titan se používá pro výrobu lékařských implantátů a endoprotéz. Jeho bio-slučitelnost je velmi vysoká; v testech zdravotnických institucí mu byl přidělen nejvyšší možný atest.
Veškeré šperky vyrobené z titanu G23 jsou povrchově upravené tak, aby bylo dosaženo požadovaného lesku a fyziologické slučitelnosti. Dostupné jsou v několika barevných variací. Titan G23 lze dle příslušných směrnic EU používat do všech čerstvých piercingů. Šperky mají velmi lesklý a hladký povrch a vysokou chemickou stabilitu.
Pasivní oxidový film titanu G23 je skoro třikrát silnější než u „čistého“ komerčně používaného Titanu I (83A oproti 32A). Je to právě tento film spolu s extrémně malou tavitelností Titanu díky nimž má tento materiál tak vysoké antikorozivní vlastnosti.
Titan G23 má také skvělé obnovovací vlastnosti. Jakékoliv trhliny oxidového filmu jsou ve vzduchu či vodě neustále opravovány (během několika milisekund). Má také vyšší odolnost vůči korozi než nerez ocel. Titan G23 je kvalitní, avšak drahá slitina, jejíž cena je o 100% vyšší než u běžných komerčních typů titanu (CP titan 1,2,3 a 4). Titan G23 je o polovinu lehčí než Niob a o poznání tvrdší, což zvyšuje jeho barevnou stálost, je také licencován pro výrobu šperků pro bodypiercing.
Při výběru šperků z Titanu doporučujeme důkladně zvážit kvalitu kupovaného zboží. Je prokázáno, že Titan patří spolu s Niobem, Zirconiem, Tantalem a Platinou k nejbiokompatibilnějším materiálům na zemi. Jeho různé třídy však mají také různé vlastnosti - proto je třeba vzít v potaz konkrétní specifikace daného šperku. Mějte se na pozoru před doplňky, jež jsou označeny pouze jako "titanové". Wildcat používá zásadně Titan G23, protože se jedná o bezpečný osvědčený biokompatibilní a chemicky neutrální materiál. Veškeré šperky jsou vysoce leštěné (Ti-Glo) a jsou dostupné také v barevném (anodizovaném) provedení. Anodizovaný Titan nemá žádné nežádoucí účinky, lze jej proto použít jak pro čerstvé tak pro zhojené piercingy.
Pozor! Někteří dodavatelé nabízejí svým zákazníkům šperky z "čistého Titanu I". Spektrochemickou analýzou bylo prokázáno, že tkáň v okolí šperků vyrobených z Titanu I trvale zčerná díky jeho nízké integritě a malé odolnosti vůči opotřebení. Oproti tomu Titan G23 okolní tkáň nijak nepoškozuje. Zkoumáním této tkáně nebyly objeveny ani zvětšené buněčné struktury, ani jejich zanícení či jakékoliv jiné známky poškození.
Někteří výrobci upřednostňují Titan I pro jeho nízkou cenu a snadnou opracovatelnost. Výsledkem je však většinou poškození tkáně v okolí piercingu. Titan G23 používaný firmou Wildcat je jedinou dostupnou slitinou, která neobsahuje žádný z alergeních prvků a je zároveň elektronegativní a neutrální, používá se proto zejména u osob s vyšší citlivostí na kovy.
Povrchové vlastnosti Titanu hrají klíčovou úlohu při aplikacích šperků do čerstvých piercingů. Titan s hrubým povrchem se používá v zubním lékařství, protože díky svým vlastnostem dobře přilne ke kosti. NEPOUŽÍVEJTE MATNÝ TITAN PRO VÝROBU BODYPIERCINGOVÝCH ŠPERKŮ! Špatně vyleštěný Titan s hrubým povrchem může způsobit vážné komplikace. Standardy platné pro zubní lékařství nejsou vyhovující pro implantaci šperků do čerstvé rány (integrace tohoto materiálu na kost nebo tkáň se vůbec nedoporučuje).
Trh je nyní zaplaven levnými šperky východní produkce. Vy si však pečlivě vybírejte. Všechen Titan používaný firmou Wildcat je vyráběn v Německu podle nejpřísnějších možných norem. Špatná volba vám může přinést trvalé následky.
Titan G23 má oxidový povrchový film, který je o 250% silnější než u Titanu I.
Titan G23 má mez průtažnosti skoro o 100% větší než Titan I.
Titan G23 nezpůsobuje změnu barvy okolní tkáně tak, jako je tomu u Titanu I.
Titan G23 je mezinárodně schválená atestovaná implantační slitina.
Chirurgická ocel
Slitiny na bázi železa se ve zdravotnictví používají již více než 300 let. V roce 1916 byla vyvinuta nerezavějící ocel (obsahující nejméně 10,5% Chromu), z níž se postupně vyvinula chirurgická ocel vhodná pro tělní implantáty. Tato ocel dosahuje svých kvalit díky vysoce přilnavému neviditelnému chromovému filmu na jejím povrchu.
Nerezavějící ocel je členěna do čtyřech základních tříd, v závislosti na jejím složení: řada 200, obsahující Chrom, Nikl a Mangan; řada 300, obsahující Chrom a Nikl; řada 400, obsahující Chrom a řada 500, obsahující pouze velmi malé množství Chromu. Nejodolnější vůči korozi je řada 300 - proto také její značná oblíbenost při výrobě implantátů a piercingových šperků. Ne všechny slitiny řady 300 jsou však vhodné pro čerstvé piercingy. Wildcat používá pro výrobu svých šperků tři typy této řady: D implantační ocel, 316L chirurgickou ocel a 316 LVM chirurgickou ocel. Přestože tyto ušlechtilé materiály obsahují nikl, nevylučují do těla jeho soli, ani nezpůsobují záněty kůže. Všechny oceli dodávané firmou Wildcat splňují kritéria stanovená příslušnými směrnicemi EU a mohou se neomezeně používat do zhojených piercingů.
Chirurgická ocel 316L se používá pro výrobu fixačních šroubů kostí, spon a kostních plátů, celkových endoprotéz, neurochirurgických a mikrovaskulárních svorek, kardiostimulátorů a mnoha dalších zdravotnických implantátů. Piercingové šperky Wildcat jsou vyrobeny ze stejné (nebo vyšší) třídy oceli. Někteří výrobci ovšem dodávají šperky z oceli 303 (snadno zpracovatelná ocel s vysokým obsahem síry), která vyvolává negativní reakci u osob citlivých na nikl (dle studií 14%). Na trhu jsou dostupné levné dovážené šperky, které mohou tomu, jež je nosí, způsobit trvalé následky. Všechny oceli používané ve Wildcat jsou stálé a atestované slitiny. Naše implantační ocel je dvacetkrát dražší než oceli 316 - je ovšem zcela bezpečná.
Mnohé ze šperků jsou leštěny elektrochemicky. Jedná se o důmyslnou techniku povrchového leštění pomocí elektrochemické aktivity, která postupně odstraňuje tenoučkou slupku povrchu šperku, tzv. mikrovyhlazování. Výsledný povrch je velmi hladký, bez jakýchkoliv trhlin. Takto upravený šperk má větší povrchovou integritu a manší riziko vycestování než šperky leštěné jinými způsoby.
DO NEZHOJENÝCH PIERCINGŮ POUŽÍVEJTE VÝHRADNĚ IMPLANTANIUM, TITAN, NIOB, PTFE NEBO ZLATO.
Aplikace šperků z ocelí obsahujících Nikl do nezhojených piercingů je nyní zakázána ve všech zemích EU.
Blackline a Zircon Gold
Tato řada je vyrobena pomocí technologie představené ve zdravotnickém průmyslu koncem 80. let 20. století, používané k potažení chirurgických nástrojů a orotpedických implantátů (včetně např. kardiostimulátorů) tenkým filmem zabraňujícím jejich opotřebení a poškození. Hlavní výhodou této technologie je fakt, že lze měnit povrchové vlastnosti předmětu aniž by se změnila jeho vnitřní struktura. Wildcat nyní používá tuto technologii pro povrchovou úpravu svých Titanových výrobků.
Výroba řady Blackline a Zircon Gold probíhá v přísně kontrolovaných laboratorních podmínkách; výsledný povlak je samozřejmě zcela biokompatibilní, má velmi vysokou snášenlivost s okolím, celistvost jeho povrchu je mikroskopicky testována. Technologie Blackline a Zircon Gold byla testována nezávislou laboratoří zabývající se testováním biologických materiálů, kde získala atest pro použití při výrobě biokompatibilních zdravotnických přístrojů a zařízení určených jak pro vnější, tak pro vnitřní aplikaci a kontakt s kostí, kůží, tkáněmi a krví.
Během desetiletého období testování této řady nedošlo k žádným problémům s biokompatibilitou výrobků. Blackline a Zircon Gold má obrovskou snášenlivost, je oděruvzdorný, neporézní, barevně stálý a biologicky neutrální. Je také odolný vůči korozi způsobené sterilizací v autoklávu; výrobky lze sterilizovat také chemicky a za použití páry.
Důležité informace:
Všechny doplňky řady Blackline a Zircon Gold jsou vyrobeny pomocí speciální technologie. Vždy se jedná o výrobky z Titanu G23 potaženého Blackline, nebo Zircon Gold filmem. Na trhu jsou ovšem dostupné také imitace této řady. Jedná se většinou o karbonem potažené doplňky z chirurgické oceli 316, které sice jsou černé, v žádném případě se však nejedná o Blackline! Karbon díky svým vlastnostem urychluje korozi oceli a je nestálý: jeho částečky se mohou dostat krví až do lymfatického systému. Některé tyto výrobky mohou být skutečně velmi nebezpečné. Proto ani vy neriskujte a vsaďte na osvědčenou a atestovanou technologii. Zvolte Blackline.
Ozdoby z rohoviny
Jedná se o ručně vyřezávané šperky z rohů vodního buvola. Při jejich výrobě nedochází k usmrcení ani k utrpení zvířat. Veškeré šperky jsou vyráběny ve specializovaných vesnicích v Indonésii.
Plast
V současnosti se ve zdravotnictví stále více prosazuje nová generace polymerů (akrylátů), jejichž vhodnost pro bodypiercing je tímto dostatečně prokázána. Potenciál akrylátových pryskyřic byl objeven během 30. a 40 let 20. století, nejprve při výrobě lebečních implantátů. Tyto implantáty vykazují pozoruhodnou chemickou stabilitu uvnitř těla, ačkoliv se našlo pár jedinců na tuto látku alergických (operace ústní dutiny). Metyl matakrylát je však metabolismem velmi rychle odplavován z krevního toku (citrátový cyklus) aniž by jakkoliv poškodil tělní systém.
Řada Fluoro je vyrobena z Polymetylmetakrylátu. Akryláty a akrylátové pryskyřice jsou běžná označení polymerů a derivátů akrylátových a metakrylátových kyselin. PMMA byl jedním z prvních plastů vyvynutých ve druhé a třetí dekádě 20. století a byl úspěšně používán jako náhrada skla při výrobě oken automobilů a letadel. Vědci si povšimli pasivní reakce při zasažení očí posádek letadel úlomky "skla", které způsobily v okolních tkáních jen velmi malou škodu. Z PMMA se poté začaly vyrábět kontaktní čočky a implantáty pro lebeční chirurgii, začal se používat v kosmetické chirurgii, pro výrobu fixačních prostředků páteře a při léčbě patologických zlomenin. PMMA, známý spíše pod jinými jmény (např. plexisklo) je biologicky neutrální. Jeho povrch může být mikroskopicky porézní, proto se doporučuje šperky pravidelně čistit.
Bioplast
Materiál UDEL polysulfon je 100% biokompatibilní, velmi ohybný, což způsobuje menší otékání a tím pádem přispívá k rychlejšímu hojení. Nezpůsobuje alergické reakce (neobsahuje nikl). Lze zkrátit na jakoukoliv požadovanou délku. Pokuud máte problém s hojením vašich poercingů, doporučujeme tento materiál.
Zlato
Wildcat nabízí zlaté šperky pouze v 14kt a 18kt zlatě a není do něj přidáván žádný nikl. Pro šperky se závity se používá 14kt zlato, protože je natolik pevné, že závit vydrží opakované používání. 18kt zlato je pro šperky se závity nevhodné z důvodu měkosti materiálu a tím pádem rychlého opotřebení závitu. Šperky jsou vyráběny zkušenými zlatníky, nejsou to produkty vyráběny masově v čínských továrnách.
Důležité: 9kt zlato může vážně ohrozit vaše zdraví. 9kt zlato tvoří pouze 37,5% zlato, 62,5% slitiny. Zubařští experti získali údaje potvrzující, že se snížením obsahu zlata výrazně klesá odolnost materíálu ke korozi. Slitiny s nízkým obsahem zlata výrazně korodují a uvolňují kovové ionty přímo do tělové tkáně nositele šperku. Vyvarujte se prodejcům piercingových šperků s 9kt zlata, může  způsobit permanentní vliv na vaše zdrví.


Titan

Titan je v současné době velmi používaným kovem v bodypiercingu a díky svým třem základním vlastnostem dokonce dohání tolik oblíbenou chirurgickou ocel. Hmotnost titanu je o polovinu menší než hmotnost oceli. Pomocí elektrolýzy lze dosáhnout mnoha barevných povrchových úprav. Použití šperků zhotovených ze slitin obsahujících nikl je pro čerstvé piercingy ve všech zemích EU zakázáno. Také šperky zhotovené z titanu a jeho slitin musí splňovat určitá kritéria, mají-li být použity do čerstvých piercingů.

Wildcat používá pro výrobu veškerých nových řad titanových šperků pouze chirurgický titan G23 (specifikace Ti6AL4VELI). Tento titan se používá pro výrobu lékařských implantátů a endoprotéz. Jeho bio-slučitelnost je velmi vysoká, v testech zdravotnických institucí mu byl přidělen nejvyšší možný atest.

Veškeré šperky vyrobené z titanu G23 jsou povrchově upravené tak, aby bylo dosaženo požadovaného lesku a fyziologické slučitelnosti. Dostupné jsou v několika barevných variací. Titan G23 lze dle příslušných směrnic EU používat do všech čerstvých piercingů. Šperky mají velmi lesklý a hladký povrch a vysokou chemickou stabilitu. Pasivní oxidový film titanu G23 je skoro třikrát silnější než u „čistého“ komerčně používaného Titanu I (83A oproti 32A). Je to právě tento film spolu s extrémně malou tavitelností Titanu díky nimž má tento materiál tak vysoké antikorozivní vlastnosti.Titan G23 má také skvělé obnovovací vlastnosti. Jakékoliv trhliny oxidového filmu jsou ve vzduchu či vodě neustále opravovány (během několika milisekund). Má také vyšší odolnost vůči korozi než nerez ocel. Titan G23 je kvalitní, avšak drahá slitina, jejíž cena je o 100% vyšší než u běžných komerčních typů titanu (CP titan 1,2,3 a 4). Titan G23 je o polovinu lehčí než Niob a o poznání tvrdší, což zvyšuje jeho barevnou stálost, je také licencován pro výrobu šperků pro bodypiercing. Při výběru šperků z Titanu doporučujeme důkladně zvážit kvalitu kupovaného zboží. Je prokázáno, že Titan patří spolu s Niobem, Zirconiem, Tantalem a Platinou k nejbiokompatibilnějším materiálům na zemi. Jeho různé třídy však mají také různé vlastnosti - proto je třeba vzít v potaz konkrétní specifikace daného šperku. Mějte se na pozoru před doplňky, jež jsou označeny pouze jako "titanové". Wildcat používá zásadně Titan G23, protože se jedná o bezpečný osvědčený biokompatibilní a chemicky neutrální materiál. Veškeré šperky jsou vysoce leštěné (Ti-Glo) a jsou dostupné také v barevném (anodizovaném) provedení. Anodizovaný Titan nemá žádné nežádoucí účinky, lze jej proto použít jak pro čerstvé tak pro zhojené piercingy.
Pozor! Někteří dodavatelé nabízejí svým zákazníkům šperky z "čistého Titanu I". Spektrochemickou analýzou bylo prokázáno, že tkáň v okolí šperků vyrobených z Titanu I trvale zčerná díky jeho nízké integritě a malé odolnosti vůči opotřebení. Oproti tomu Titan G23 okolní tkáň nijak nepoškozuje. Zkoumáním této tkáně nebyly objeveny ani zvětšené buněčné struktury, ani jejich zanícení či jakékoliv jiné známky poškození. Někteří výrobci upřednostňují Titan I pro jeho nízkou cenu a snadnou opracovatelnost. Výsledkem je však většinou poškození tkáně v okolí piercingu. Titan G23 používaný firmou Wildcat je jedinou dostupnou slitinou, která neobsahuje žádný z alergeních prvků a je zároveň elektronegativní a neutrální, používá se proto zejména u osob s vyšší citlivostí na kovy.Povrchové vlastnosti Titanu hrají klíčovou úlohu při aplikacích šperků do čerstvých piercingů. Titan s hrubým povrchem se používá v zubním lékařství, protože díky svým vlastnostem dobře přilne ke kosti. NEPOUŽÍVEJTE MATNÝ TITAN PRO VÝROBU BODYPIERCINGOVÝCH ŠPERKŮ! Špatně vyleštěný Titan s hrubým povrchem může způsobit vážné komplikace. Standardy platné pro zubní lékařství nejsou vyhovující pro implantaci šperků do čerstvé rány (integrace tohoto materiálu na kost nebo tkáň se vůbec nedoporučuje).Trh je nyní zaplaven levnými šperky východní produkce. Vy si však pečlivě vybírejte. Všechen Titan používaný firmou Wildcat je vyráběn v Německu podle nejpřísnějších možných norem. Špatná volba vám může přinést trvalé následky.
Titan G23 má oxidový povrchový film, který je o 250% silnější než u Titanu I.Titan G23 má mez průtažnosti skoro o 100% větší než Titan I.Titan G23 nezpůsobuje změnu barvy okolní tkáně tak, jako je tomu u Titanu I.Titan G23 je mezinárodně schválená atestovaná implantační slitina.


Chirurgická ocel

Slitiny na bázi železa se ve zdravotnictví používají již více než 300 let. V roce 1916 byla vyvinuta nerezavějící ocel (obsahující nejméně 10,5% Chromu), z níž se postupně vyvinula chirurgická ocel vhodná pro tělní implantáty. Tato ocel dosahuje svých kvalit díky vysoce přilnavému neviditelnému chromovému filmu na jejím povrchu.Nerezavějící ocel je členěna do čtyřech základních tříd, v závislosti na jejím složení: řada 200, obsahující Chrom, Nikl a Mangan; řada 300, obsahující Chrom a Nikl; řada 400, obsahující Chrom a řada 500, obsahující pouze velmi malé množství Chromu. Nejodolnější vůči korozi je řada 300 - proto také její značná oblíbenost při výrobě implantátů a piercingových šperků. Ne všechny slitiny řady 300 jsou však vhodné pro čerstvé piercingy. Wildcat používá pro výrobu svých šperků tři typy této řady: D implantační ocel, 316L chirurgickou ocel a 316 LVM chirurgickou ocel. Přestože tyto ušlechtilé materiály obsahují nikl, nevylučují do těla jeho soli, ani nezpůsobují záněty kůže. Všechny oceli dodávané firmou Wildcat splňují kritéria stanovená příslušnými směrnicemi EU a mohou se neomezeně používat do zhojených piercingů. Chirurgická ocel 316L se používá pro výrobu fixačních šroubů kostí, spon a kostních plátů, celkových endoprotéz, neurochirurgických a mikrovaskulárních svorek, kardiostimulátorů a mnoha dalších zdravotnických implantátů. Piercingové šperky Wildcat jsou vyrobeny ze stejné (nebo vyšší) třídy oceli. Někteří výrobci ovšem dodávají šperky z oceli 303 (snadno zpracovatelná ocel s vysokým obsahem síry), která vyvolává negativní reakci u osob citlivých na nikl (dle studií 14%). Na trhu jsou dostupné levné dovážené šperky, které mohou tomu, jež je nosí, způsobit trvalé následky. Všechny oceli používané ve Wildcat jsou stálé a atestované slitiny. Naše implantační ocel je dvacetkrát dražší než oceli 316 - je ovšem zcela bezpečná. Mnohé ze šperků jsou leštěny elektrochemicky. Jedná se o důmyslnou techniku povrchového leštění pomocí elektrochemické aktivity, která postupně odstraňuje tenoučkou slupku povrchu šperku, tzv. mikrovyhlazování. Výsledný povrch je velmi hladký, bez jakýchkoliv trhlin. Takto upravený šperk má větší povrchovou integritu a manší riziko vycestování než šperky leštěné jinými způsoby. DO NEZHOJENÝCH PIERCINGŮ POUŽÍVEJTE VÝHRADNĚ IMPLANTANIUM, TITAN, NIOB, PTFE NEBO ZLATO.Aplikace šperků z ocelí obsahujících Nikl do nezhojených piercingů je nyní zakázána ve všech zemích EU.


Blackline a Zircon Gold
Tato řada je vyrobena pomocí technologie představené ve zdravotnickém průmyslu koncem 80. let 20. století, používané k potažení chirurgických nástrojů a orotpedických implantátů (včetně např. kardiostimulátorů) tenkým filmem zabraňujícím jejich opotřebení a poškození. Hlavní výhodou této technologie je fakt, že lze měnit povrchové vlastnosti předmětu aniž by se změnila jeho vnitřní struktura. Wildcat nyní používá tuto technologii pro povrchovou úpravu svých Titanových výrobků.Výroba řady Blackline a Zircon Gold probíhá v přísně kontrolovaných laboratorních podmínkách; výsledný povlak je samozřejmě zcela biokompatibilní, má velmi vysokou snášenlivost s okolím, celistvost jeho povrchu je mikroskopicky testována. Technologie Blackline a Zircon Gold byla testována nezávislou laboratoří zabývající se testováním biologických materiálů, kde získala atest pro použití při výrobě biokompatibilních zdravotnických přístrojů a zařízení určených jak pro vnější, tak pro vnitřní aplikaci a kontakt s kostí, kůží, tkáněmi a krví. Během desetiletého období testování této řady nedošlo k žádným problémům s biokompatibilitou výrobků. Blackline a Zircon Gold má obrovskou snášenlivost, je oděruvzdorný, neporézní, barevně stálý a biologicky neutrální. Je také odolný vůči korozi způsobené sterilizací v autoklávu; výrobky lze sterilizovat také chemicky a za použití páry. Důležité informace:Všechny doplňky řady Blackline a Zircon Gold jsou vyrobeny pomocí speciální technologie. Vždy se jedná o výrobky z Titanu G23 potaženého Blackline, nebo Zircon Gold filmem. Na trhu jsou ovšem dostupné také imitace této řady. Jedná se většinou o karbonem potažené doplňky z chirurgické oceli 316, které sice jsou černé, v žádném případě se však nejedná o Blackline! Karbon díky svým vlastnostem urychluje korozi oceli a je nestálý: jeho částečky se mohou dostat krví až do lymfatického systému. Některé tyto výrobky mohou být skutečně velmi nebezpečné. Proto ani vy neriskujte a vsaďte na osvědčenou a atestovanou technologii. Zvolte Blackline.


Plast

V současnosti se ve zdravotnictví stále více prosazuje nová generace polymerů (akrylátů), jejichž vhodnost pro bodypiercing je tímto dostatečně prokázána. Potenciál akrylátových pryskyřic byl objeven během 30. a 40 let 20. století, nejprve při výrobě lebečních implantátů. Tyto implantáty vykazují pozoruhodnou chemickou stabilitu uvnitř těla, ačkoliv se našlo pár jedinců na tuto látku alergických (operace ústní dutiny). Metyl matakrylát je však metabolismem velmi rychle odplavován z krevního toku (citrátový cyklus) aniž by jakkoliv poškodil tělní systém. Řada Fluoro je vyrobena z Polymetylmetakrylátu. Akryláty a akrylátové pryskyřice jsou běžná označení polymerů a derivátů akrylátových a metakrylátových kyselin. PMMA byl jedním z prvních plastů vyvynutých ve druhé a třetí dekádě 20. století a byl úspěšně používán jako náhrada skla při výrobě oken automobilů a letadel. Vědci si povšimli pasivní reakce při zasažení očí posádek letadel úlomky "skla", které způsobily v okolních tkáních jen velmi malou škodu. Z PMMA se poté začaly vyrábět kontaktní čočky a implantáty pro lebeční chirurgii, začal se používat v kosmetické chirurgii, pro výrobu fixačních prostředků páteře a při léčbě patologických zlomenin. PMMA, známý spíše pod jinými jmény (např. plexisklo) je biologicky neutrální. Jeho povrch může být mikroskopicky porézní, proto se doporučuje šperky pravidelně čistit.


Bioplast

Materiál UDEL polysulfon je 100% biokompatibilní, velmi ohybný, což způsobuje menší otékání a tím pádem přispívá k rychlejšímu hojení. Nezpůsobuje alergické reakce (neobsahuje nikl). Lze zkrátit na jakoukoliv požadovanou délku. Pokud máte problém s hojením vašich piercingů, doporučujeme tento materiál.


Zlato

Wildcat nabízí zlaté šperky pouze v 14kt a 18kt zlatě a není do něj přidáván žádný nikl. Pro šperky se závity se používá 14kt zlato, protože je natolik pevné, že závit vydrží opakované používání. 18kt zlato je pro šperky se závity nevhodné z důvodu měkosti materiálu a tím pádem rychlého opotřebení závitu. Šperky jsou vyráběny zkušenými zlatníky, nejsou to produkty vyráběny masově v čínských továrnách. Důležité: 9kt zlato může vážně ohrozit vaše zdraví. 9kt zlato tvoří pouze 37,5% zlato, 62,5% slitiny. Zubařští experti získali údaje potvrzující, že se snížením obsahu zlata výrazně klesá odolnost materíálu ke korozi. Slitiny s nízkým obsahem zlata výrazně korodují a uvolňují kovové ionty přímo do tělové tkáně nositele šperku. Vyvarujte se prodejcům piercingových šperků s 9kt zlata, může  způsobit permanentní vliv na vaše zdrví.


(zdroj-www.wildcat.cz-použito se souhlasem firmy Tribo, výhradním zastupitelem Wildcat v ČR)

Titan je v současné době velmi používaným kovem v bodypiercingu a díky svým třem základním vlastnostem dokonce dohání tolik oblíbenou chirurgickou ocel. Hmotnost titanu je o polovinu menší než hmotnost oceli. Pomocí elektrolýzy lze dosáhnout mnoha barevných povrchových úprav. Použití šperků zhotovených ze slitin obsahujících nikl je pro čerstvé piercingy ve všech zemích EU zakázáno. Také šperky zhotovené z titanu a jeho slitin musí splňovat určitá kritéria, mají-li být použity do čerstvých piercingů.Wildcat používá pro výrobu veškerých nových řad titanových šperků pouze chirurgický titan G23 (specifikace Ti6AL4VELI). Tento titan se používá pro výrobu lékařských implantátů a endoprotéz. Jeho bio-slučitelnost je velmi vysoká; v testech zdravotnických institucí mu byl přidělen nejvyšší možný atest.Veškeré šperky vyrobené z titanu G23 jsou povrchově upravené tak, aby bylo dosaženo požadovaného lesku a fyziologické slučitelnosti. Dostupné jsou v několika barevných variací. Titan G23 lze dle příslušných směrnic EU používat do všech čerstvých piercingů. Šperky mají velmi lesklý a hladký povrch a vysokou chemickou stabilitu. Pasivní oxidový film titanu G23 je skoro třikrát silnější než u „čistého“ komerčně používaného Titanu I (83A oproti 32A). Je to právě tento film spolu s extrémně malou tavitelností Titanu díky nimž má tento materiál tak vysoké antikorozivní vlastnosti.Titan G23 má také skvělé obnovovací vlastnosti. Jakékoliv trhliny oxidového filmu jsou ve vzduchu či vodě neustále opravovány (během několika milisekund). Má také vyšší odolnost vůči korozi než nerez ocel. Titan G23 je kvalitní, avšak drahá slitina, jejíž cena je o 100% vyšší než u běžných komerčních typů titanu (CP titan 1,2,3 a 4). Titan G23 je o polovinu lehčí než Niob a o poznání tvrdší, což zvyšuje jeho barevnou stálost, je také licencován pro výrobu šperků pro bodypiercing. Při výběru šperků z Titanu doporučujeme důkladně zvážit kvalitu kupovaného zboží. Je prokázáno, že Titan patří spolu s Niobem, Zirconiem, Tantalem a Platinou k nejbiokompatibilnějším materiálům na zemi. Jeho různé třídy však mají také různé vlastnosti - proto je třeba vzít v potaz konkrétní specifikace daného šperku. Mějte se na pozoru před doplňky, jež jsou označeny pouze jako "titanové". Wildcat používá zásadně Titan G23, protože se jedná o bezpečný osvědčený biokompatibilní a chemicky neutrální materiál. Veškeré šperky jsou vysoce leštěné (Ti-Glo) a jsou dostupné také v barevném (anodizovaném) provedení. Anodizovaný Titan nemá žádné nežádoucí účinky, lze jej proto použít jak pro čerstvé tak pro zhojené piercingy.Pozor! Někteří dodavatelé nabízejí svým zákazníkům šperky z "čistého Titanu I". Spektrochemickou analýzou bylo prokázáno, že tkáň v okolí šperků vyrobených z Titanu I trvale zčerná díky jeho nízké integritě a malé odolnosti vůči opotřebení. Oproti tomu Titan G23 okolní tkáň nijak nepoškozuje. Zkoumáním této tkáně nebyly objeveny ani zvětšené buněčné struktury, ani jejich zanícení či jakékoliv jiné známky poškození. Někteří výrobci upřednostňují Titan I pro jeho nízkou cenu a snadnou opracovatelnost. Výsledkem je však většinou poškození tkáně v okolí piercingu. Titan G23 používaný firmou Wildcat je jedinou dostupnou slitinou, která neobsahuje žádný z alergeních prvků a je zároveň elektronegativní a neutrální, používá se proto zejména u osob s vyšší citlivostí na kovy.Povrchové vlastnosti Titanu hrají klíčovou úlohu při aplikacích šperků do čerstvých piercingů. Titan s hrubým povrchem se používá v zubním lékařství, protože díky svým vlastnostem dobře přilne ke kosti. NEPOUŽÍVEJTE MATNÝ TITAN PRO VÝROBU BODYPIERCINGOVÝCH ŠPERKŮ! Špatně vyleštěný Titan s hrubým povrchem může způsobit vážné komplikace. Standardy platné pro zubní lékařství nejsou vyhovující pro implantaci šperků do čerstvé rány (integrace tohoto materiálu na kost nebo tkáň se vůbec nedoporučuje).Trh je nyní zaplaven levnými šperky východní produkce. Vy si však pečlivě vybírejte. Všechen Titan používaný firmou Wildcat je vyráběn v Německu podle nejpřísnějších možných norem. Špatná volba vám může přinést trvalé následky.Titan G23 má oxidový povrchový film, který je o 250% silnější než u Titanu I.Titan G23 má mez průtažnosti skoro o 100% větší než Titan I.Titan G23 nezpůsobuje změnu barvy okolní tkáně tak, jako je tomu u Titanu I.Titan G23 je mezinárodně schválená atestovaná implantační slitina.Chirurgická ocelSlitiny na bázi železa se ve zdravotnictví používají již více než 300 let. V roce 1916 byla vyvinuta nerezavějící ocel (obsahující nejméně 10,5% Chromu), z níž se postupně vyvinula chirurgická ocel vhodná pro tělní implantáty. Tato ocel dosahuje svých kvalit díky vysoce přilnavému neviditelnému chromovému filmu na jejím povrchu.Nerezavějící ocel je členěna do čtyřech základních tříd, v závislosti na jejím složení: řada 200, obsahující Chrom, Nikl a Mangan; řada 300, obsahující Chrom a Nikl; řada 400, obsahující Chrom a řada 500, obsahující pouze velmi malé množství Chromu. Nejodolnější vůči korozi je řada 300 - proto také její značná oblíbenost při výrobě implantátů a piercingových šperků. Ne všechny slitiny řady 300 jsou však vhodné pro čerstvé piercingy. Wildcat používá pro výrobu svých šperků tři typy této řady: D implantační ocel, 316L chirurgickou ocel a 316 LVM chirurgickou ocel. Přestože tyto ušlechtilé materiály obsahují nikl, nevylučují do těla jeho soli, ani nezpůsobují záněty kůže. Všechny oceli dodávané firmou Wildcat splňují kritéria stanovená příslušnými směrnicemi EU a mohou se neomezeně používat do zhojených piercingů. Chirurgická ocel 316L se používá pro výrobu fixačních šroubů kostí, spon a kostních plátů, celkových endoprotéz, neurochirurgických a mikrovaskulárních svorek, kardiostimulátorů a mnoha dalších zdravotnických implantátů. Piercingové šperky Wildcat jsou vyrobeny ze stejné (nebo vyšší) třídy oceli. Někteří výrobci ovšem dodávají šperky z oceli 303 (snadno zpracovatelná ocel s vysokým obsahem síry), která vyvolává negativní reakci u osob citlivých na nikl (dle studií 14%). Na trhu jsou dostupné levné dovážené šperky, které mohou tomu, jež je nosí, způsobit trvalé následky. Všechny oceli používané ve Wildcat jsou stálé a atestované slitiny. Naše implantační ocel je dvacetkrát dražší než oceli 316 - je ovšem zcela bezpečná. Mnohé ze šperků jsou leštěny elektrochemicky. Jedná se o důmyslnou techniku povrchového leštění pomocí elektrochemické aktivity, která postupně odstraňuje tenoučkou slupku povrchu šperku, tzv. mikrovyhlazování. Výsledný povrch je velmi hladký, bez jakýchkoliv trhlin. Takto upravený šperk má větší povrchovou integritu a manší riziko vycestování než šperky leštěné jinými způsoby. DO NEZHOJENÝCH PIERCINGŮ POUŽÍVEJTE VÝHRADNĚ IMPLANTANIUM, TITAN, NIOB, PTFE NEBO ZLATO.Aplikace šperků z ocelí obsahujících Nikl do nezhojených piercingů je nyní zakázána ve všech zemích EU.Blackline a Zircon GoldTato řada je vyrobena pomocí technologie představené ve zdravotnickém průmyslu koncem 80. let 20. století, používané k potažení chirurgických nástrojů a orotpedických implantátů (včetně např. kardiostimulátorů) tenkým filmem zabraňujícím jejich opotřebení a poškození. Hlavní výhodou této technologie je fakt, že lze měnit povrchové vlastnosti předmětu aniž by se změnila jeho vnitřní struktura. Wildcat nyní používá tuto technologii pro povrchovou úpravu svých Titanových výrobků.Výroba řady Blackline a Zircon Gold probíhá v přísně kontrolovaných laboratorních podmínkách; výsledný povlak je samozřejmě zcela biokompatibilní, má velmi vysokou snášenlivost s okolím, celistvost jeho povrchu je mikroskopicky testována. Technologie Blackline a Zircon Gold byla testována nezávislou laboratoří zabývající se testováním biologických materiálů, kde získala atest pro použití při výrobě biokompatibilních zdravotnických přístrojů a zařízení určených jak pro vnější, tak pro vnitřní aplikaci a kontakt s kostí, kůží, tkáněmi a krví. Během desetiletého období testování této řady nedošlo k žádným problémům s biokompatibilitou výrobků. Blackline a Zircon Gold má obrovskou snášenlivost, je oděruvzdorný, neporézní, barevně stálý a biologicky neutrální. Je také odolný vůči korozi způsobené sterilizací v autoklávu; výrobky lze sterilizovat také chemicky a za použití páry. Důležité informace:Všechny doplňky řady Blackline a Zircon Gold jsou vyrobeny pomocí speciální technologie. Vždy se jedná o výrobky z Titanu G23 potaženého Blackline, nebo Zircon Gold filmem. Na trhu jsou ovšem dostupné také imitace této řady. Jedná se většinou o karbonem potažené doplňky z chirurgické oceli 316, které sice jsou černé, v žádném případě se však nejedná o Blackline! Karbon díky svým vlastnostem urychluje korozi oceli a je nestálý: jeho částečky se mohou dostat krví až do lymfatického systému. Některé tyto výrobky mohou být skutečně velmi nebezpečné. Proto ani vy neriskujte a vsaďte na osvědčenou a atestovanou technologii. Zvolte Blackline.Ozdoby z rohovinyJedná se o ručně vyřezávané šperky z rohů vodního buvola. Při jejich výrobě nedochází k usmrcení ani k utrpení zvířat. Veškeré šperky jsou vyráběny ve specializovaných vesnicích v Indonésii. PlastV současnosti se ve zdravotnictví stále více prosazuje nová generace polymerů (akrylátů), jejichž vhodnost pro bodypiercing je tímto dostatečně prokázána. Potenciál akrylátových pryskyřic byl objeven během 30. a 40 let 20. století, nejprve při výrobě lebečních implantátů. Tyto implantáty vykazují pozoruhodnou chemickou stabilitu uvnitř těla, ačkoliv se našlo pár jedinců na tuto látku alergických (operace ústní dutiny). Metyl matakrylát je však metabolismem velmi rychle odplavován z krevního toku (citrátový cyklus) aniž by jakkoliv poškodil tělní systém. Řada Fluoro je vyrobena z Polymetylmetakrylátu. Akryláty a akrylátové pryskyřice jsou běžná označení polymerů a derivátů akrylátových a metakrylátových kyselin. PMMA byl jedním z prvních plastů vyvynutých ve druhé a třetí dekádě 20. století a byl úspěšně používán jako náhrada skla při výrobě oken automobilů a letadel. Vědci si povšimli pasivní reakce při zasažení očí posádek letadel úlomky "skla", které způsobily v okolních tkáních jen velmi malou škodu. Z PMMA se poté začaly vyrábět kontaktní čočky a implantáty pro lebeční chirurgii, začal se používat v kosmetické chirurgii, pro výrobu fixačních prostředků páteře a při léčbě patologických zlomenin. PMMA, známý spíše pod jinými jmény (např. plexisklo) je biologicky neutrální. Jeho povrch může být mikroskopicky porézní, proto se doporučuje šperky pravidelně čistit.BioplastMateriál UDEL polysulfon je 100% biokompatibilní, velmi ohybný, což způsobuje menší otékání a tím pádem přispívá k rychlejšímu hojení. Nezpůsobuje alergické reakce (neobsahuje nikl). Lze zkrátit na jakoukoliv požadovanou délku. Pokuud máte problém s hojením vašich poercingů, doporučujeme tento materiál.Zlato Wildcat nabízí zlaté šperky pouze v 14kt a 18kt zlatě a není do něj přidáván žádný nikl. Pro šperky se závity se používá 14kt zlato, protože je natolik pevné, že závit vydrží opakované používání. 18kt zlato je pro šperky se závity nevhodné z důvodu měkosti materiálu a tím pádem rychlého opotřebení závitu. Šperky jsou vyráběny zkušenými zlatníky, nejsou to produkty vyráběny masově v čínských továrnách. Důležité: 9kt zlato může vážně ohrozit vaše zdraví. 9kt zlato tvoří pouze 37,5% zlato, 62,5% slitiny. Zubařští experti získali údaje potvrzující, že se snížením obsahu zlata výrazně klesá odolnost materíálu ke korozi. Slitiny s nízkým obsahem zlata výrazně korodují a uvolňují kovové ionty přímo do tělové tkáně nositele šperku. Vyvarujte se prodejcům piercingových šperků s 9kt zlata, může  způsobit permanentní vliv na vaše zdrví.  

Titan je v současné době velmi používaným kovem v bodypiercingu a díky svým třem základním vlastnostem dokonce dohání tolik oblíbenou chirurgickou ocel. Hmotnost titanu je o polovinu menší než hmotnost oceli. Pomocí elektrolýzy lze dosáhnout mnoha barevných povrchových úprav. Použití šperků zhotovených ze slitin obsahujících nikl je pro čerstvé piercingy ve všech zemích EU zakázáno. Také šperky zhotovené z titanu a jeho slitin musí splňovat určitá kritéria, mají-li být použity do čerstvých piercingů.Wildcat používá pro výrobu veškerých nových řad titanových šperků pouze chirurgický titan G23 (specifikace Ti6AL4VELI). Tento titan se používá pro výrobu lékařských implantátů a endoprotéz. Jeho bio-slučitelnost je velmi vysoká; v testech zdravotnických institucí mu byl přidělen nejvyšší možný atest.Veškeré šperky vyrobené z titanu G23 jsou povrchově upravené tak, aby bylo dosaženo požadovaného lesku a fyziologické slučitelnosti. Dostupné jsou v několika barevných variací. Titan G23 lze dle příslušných směrnic EU používat do všech čerstvých piercingů. Šperky mají velmi lesklý a hladký povrch a vysokou chemickou stabilitu. Pasivní oxidový film titanu G23 je skoro třikrát silnější než u „čistého“ komerčně používaného Titanu I (83A oproti 32A). Je to právě tento film spolu s extrémně malou tavitelností Titanu díky nimž má tento materiál tak vysoké antikorozivní vlastnosti.Titan G23 má také skvělé obnovovací vlastnosti. Jakékoliv trhliny oxidového filmu jsou ve vzduchu či vodě neustále opravovány (během několika milisekund). Má také vyšší odolnost vůči korozi než nerez ocel. Titan G23 je kvalitní, avšak drahá slitina, jejíž cena je o 100% vyšší než u běžných komerčních typů titanu (CP titan 1,2,3 a 4). Titan G23 je o polovinu lehčí než Niob a o poznání tvrdší, což zvyšuje jeho barevnou stálost, je také licencován pro výrobu šperků pro bodypiercing. Při výběru šperků z Titanu doporučujeme důkladně zvážit kvalitu kupovaného zboží. Je prokázáno, že Titan patří spolu s Niobem, Zirconiem, Tantalem a Platinou k nejbiokompatibilnějším materiálům na zemi. Jeho různé třídy však mají také různé vlastnosti - proto je třeba vzít v potaz konkrétní specifikace daného šperku. Mějte se na pozoru před doplňky, jež jsou označeny pouze jako "titanové". Wildcat používá zásadně Titan G23, protože se jedná o bezpečný osvědčený biokompatibilní a chemicky neutrální materiál. Veškeré šperky jsou vysoce leštěné (Ti-Glo) a jsou dostupné také v barevném (anodizovaném) provedení. Anodizovaný Titan nemá žádné nežádoucí účinky, lze jej proto použít jak pro čerstvé tak pro zhojené piercingy.Pozor! Někteří dodavatelé nabízejí svým zákazníkům šperky z "čistého Titanu I". Spektrochemickou analýzou bylo prokázáno, že tkáň v okolí šperků vyrobených z Titanu I trvale zčerná díky jeho nízké integritě a malé odolnosti vůči opotřebení. Oproti tomu Titan G23 okolní tkáň nijak nepoškozuje. Zkoumáním této tkáně nebyly objeveny ani zvětšené buněčné struktury, ani jejich zanícení či jakékoliv jiné známky poškození. Někteří výrobci upřednostňují Titan I pro jeho nízkou cenu a snadnou opracovatelnost. Výsledkem je však většinou poškození tkáně v okolí piercingu. Titan G23 používaný firmou Wildcat je jedinou dostupnou slitinou, která neobsahuje žádný z alergeních prvků a je zároveň elektronegativní a neutrální, používá se proto zejména u osob s vyšší citlivostí na kovy.Povrchové vlastnosti Titanu hrají klíčovou úlohu při aplikacích šperků do čerstvých piercingů. Titan s hrubým povrchem se používá v zubním lékařství, protože díky svým vlastnostem dobře přilne ke kosti. NEPOUŽÍVEJTE MATNÝ TITAN PRO VÝROBU BODYPIERCINGOVÝCH ŠPERKŮ! Špatně vyleštěný Titan s hrubým povrchem může způsobit vážné komplikace. Standardy platné pro zubní lékařství nejsou vyhovující pro implantaci šperků do čerstvé rány (integrace tohoto materiálu na kost nebo tkáň se vůbec nedoporučuje).Trh je nyní zaplaven levnými šperky východní produkce. Vy si však pečlivě vybírejte. Všechen Titan používaný firmou Wildcat je vyráběn v Německu podle nejpřísnějších možných norem. Špatná volba vám může přinést trvalé následky.Titan G23 má oxidový povrchový film, který je o 250% silnější než u Titanu I.Titan G23 má mez průtažnosti skoro o 100% větší než Titan I.Titan G23 nezpůsobuje změnu barvy okolní tkáně tak, jako je tomu u Titanu I.Titan G23 je mezinárodně schválená atestovaná implantační slitina.Chirurgická ocelSlitiny na bázi železa se ve zdravotnictví používají již více než 300 let. V roce 1916 byla vyvinuta nerezavějící ocel (obsahující nejméně 10,5% Chromu), z níž se postupně vyvinula chirurgická ocel vhodná pro tělní implantáty. Tato ocel dosahuje svých kvalit díky vysoce přilnavému neviditelnému chromovému filmu na jejím povrchu.Nerezavějící ocel je členěna do čtyřech základních tříd, v závislosti na jejím složení: řada 200, obsahující Chrom, Nikl a Mangan; řada 300, obsahující Chrom a Nikl; řada 400, obsahující Chrom a řada 500, obsahující pouze velmi malé množství Chromu. Nejodolnější vůči korozi je řada 300 - proto také její značná oblíbenost při výrobě implantátů a piercingových šperků. Ne všechny slitiny řady 300 jsou však vhodné pro čerstvé piercingy. Wildcat používá pro výrobu svých šperků tři typy této řady: D implantační ocel, 316L chirurgickou ocel a 316 LVM chirurgickou ocel. Přestože tyto ušlechtilé materiály obsahují nikl, nevylučují do těla jeho soli, ani nezpůsobují záněty kůže. Všechny oceli dodávané firmou Wildcat splňují kritéria stanovená příslušnými směrnicemi EU a mohou se neomezeně používat do zhojených piercingů. Chirurgická ocel 316L se používá pro výrobu fixačních šroubů kostí, spon a kostních plátů, celkových endoprotéz, neurochirurgických a mikrovaskulárních svorek, kardiostimulátorů a mnoha dalších zdravotnických implantátů. Piercingové šperky Wildcat jsou vyrobeny ze stejné (nebo vyšší) třídy oceli. Někteří výrobci ovšem dodávají šperky z oceli 303 (snadno zpracovatelná ocel s vysokým obsahem síry), která vyvolává negativní reakci u osob citlivých na nikl (dle studií 14%). Na trhu jsou dostupné levné dovážené šperky, které mohou tomu, jež je nosí, způsobit trvalé následky. Všechny oceli používané ve Wildcat jsou stálé a atestované slitiny. Naše implantační ocel je dvacetkrát dražší než oceli 316 - je ovšem zcela bezpečná. Mnohé ze šperků jsou leštěny elektrochemicky. Jedná se o důmyslnou techniku povrchového leštění pomocí elektrochemické aktivity, která postupně odstraňuje tenoučkou slupku povrchu šperku, tzv. mikrovyhlazování. Výsledný povrch je velmi hladký, bez jakýchkoliv trhlin. Takto upravený šperk má větší povrchovou integritu a manší riziko vycestování než šperky leštěné jinými způsoby. DO NEZHOJENÝCH PIERCINGŮ POUŽÍVEJTE VÝHRADNĚ IMPLANTANIUM, TITAN, NIOB, PTFE NEBO ZLATO.Aplikace šperků z ocelí obsahujících Nikl do nezhojených piercingů je nyní zakázána ve všech zemích EU.Blackline a Zircon GoldTato řada je vyrobena pomocí technologie představené ve zdravotnickém průmyslu koncem 80. let 20. století, používané k potažení chirurgických nástrojů a orotpedických implantátů (včetně např. kardiostimulátorů) tenkým filmem zabraňujícím jejich opotřebení a poškození. Hlavní výhodou této technologie je fakt, že lze měnit povrchové vlastnosti předmětu aniž by se změnila jeho vnitřní struktura. Wildcat nyní používá tuto technologii pro povrchovou úpravu svých Titanových výrobků.Výroba řady Blackline a Zircon Gold probíhá v přísně kontrolovaných laboratorních podmínkách; výsledný povlak je samozřejmě zcela biokompatibilní, má velmi vysokou snášenlivost s okolím, celistvost jeho povrchu je mikroskopicky testována. Technologie Blackline a Zircon Gold byla testována nezávislou laboratoří zabývající se testováním biologických materiálů, kde získala atest pro použití při výrobě biokompatibilních zdravotnických přístrojů a zařízení určených jak pro vnější, tak pro vnitřní aplikaci a kontakt s kostí, kůží, tkáněmi a krví. Během desetiletého období testování této řady nedošlo k žádným problémům s biokompatibilitou výrobků. Blackline a Zircon Gold má obrovskou snášenlivost, je oděruvzdorný, neporézní, barevně stálý a biologicky neutrální. Je také odolný vůči korozi způsobené sterilizací v autoklávu; výrobky lze sterilizovat také chemicky a za použití páry. Důležité informace:Všechny doplňky řady Blackline a Zircon Gold jsou vyrobeny pomocí speciální technologie. Vždy se jedná o výrobky z Titanu G23 potaženého Blackline, nebo Zircon Gold filmem. Na trhu jsou ovšem dostupné také imitace této řady. Jedná se většinou o karbonem potažené doplňky z chirurgické oceli 316, které sice jsou černé, v žádném případě se však nejedná o Blackline! Karbon díky svým vlastnostem urychluje korozi oceli a je nestálý: jeho částečky se mohou dostat krví až do lymfatického systému. Některé tyto výrobky mohou být skutečně velmi nebezpečné. Proto ani vy neriskujte a vsaďte na osvědčenou a atestovanou technologii. Zvolte Blackline.Ozdoby z rohovinyJedná se o ručně vyřezávané šperky z rohů vodního buvola. Při jejich výrobě nedochází k usmrcení ani k utrpení zvířat. Veškeré šperky jsou vyráběny ve specializovaných vesnicích v Indonésii. PlastV současnosti se ve zdravotnictví stále více prosazuje nová generace polymerů (akrylátů), jejichž vhodnost pro bodypiercing je tímto dostatečně prokázána. Potenciál akrylátových pryskyřic byl objeven během 30. a 40 let 20. století, nejprve při výrobě lebečních implantátů. Tyto implantáty vykazují pozoruhodnou chemickou stabilitu uvnitř těla, ačkoliv se našlo pár jedinců na tuto látku alergických (operace ústní dutiny). Metyl matakrylát je však metabolismem velmi rychle odplavován z krevního toku (citrátový cyklus) aniž by jakkoliv poškodil tělní systém. Řada Fluoro je vyrobena z Polymetylmetakrylátu. Akryláty a akrylátové pryskyřice jsou běžná označení polymerů a derivátů akrylátových a metakrylátových kyselin. PMMA byl jedním z prvních plastů vyvynutých ve druhé a třetí dekádě 20. století a byl úspěšně používán jako náhrada skla při výrobě oken automobilů a letadel. Vědci si povšimli pasivní reakce při zasažení očí posádek letadel úlomky "skla", které způsobily v okolních tkáních jen velmi malou škodu. Z PMMA se poté začaly vyrábět kontaktní čočky a implantáty pro lebeční chirurgii, začal se používat v kosmetické chirurgii, pro výrobu fixačních prostředků páteře a při léčbě patologických zlomenin. PMMA, známý spíše pod jinými jmény (např. plexisklo) je biologicky neutrální. Jeho povrch může být mikroskopicky porézní, proto se doporučuje šperky pravidelně čistit.BioplastMateriál UDEL polysulfon je 100% biokompatibilní, velmi ohybný, což způsobuje menší otékání a tím pádem přispívá k rychlejšímu hojení. Nezpůsobuje alergické reakce (neobsahuje nikl). Lze zkrátit na jakoukoliv požadovanou délku. Pokuud máte problém s hojením vašich poercingů, doporučujeme tento materiál.Zlato Wildcat nabízí zlaté šperky pouze v 14kt a 18kt zlatě a není do něj přidáván žádný nikl. Pro šperky se závity se používá 14kt zlato, protože je natolik pevné, že závit vydrží opakované používání. 18kt zlato je pro šperky se závity nevhodné z důvodu měkosti materiálu a tím pádem rychlého opotřebení závitu. Šperky jsou vyráběny zkušenými zlatníky, nejsou to produkty vyráběny masově v čínských továrnách. Důležité: 9kt zlato může vážně ohrozit vaše zdraví. 9kt zlato tvoří pouze 37,5% zlato, 62,5% slitiny. Zubařští experti získali údaje potvrzující, že se snížením obsahu zlata výrazně klesá odolnost materíálu ke korozi. Slitiny s nízkým obsahem zlata výrazně korodují a uvolňují kovové ionty přímo do tělové tkáně nositele šperku. Vyvarujte se prodejcům piercingových šperků s 9kt zlata, může  způsobit permanentní vliv na vaše zdrví.

 


 

NÁZVY A TYPY PIERCINGŮ


Existuje spousta míst na těle, kam se dá umístit piercing a proto má každý z nich svůj název.

Pro některé se používá i více názvů, některý je běžnější třeba v Americe než v Evropě ap.

U nás se pro mnohé používá i český název podle umístění (piercing do pupíku, piercing obočí, piercing do bradavky, piercing jazyka, piercing nosu, piercing rtu).

Většina má však zavedený mezinárodní název, který bývá často odvozen od latinského názvu části těla kde je umístěn, ale některé byly pojmenovány piercery kteří určitý piercing udělali jako první.

V galerii "NÁZVY" proto uvádím na ukázkových fotografiích ty nejběžněji celosvětově používané názvy.

Asi nejvíce známé jsou různé typy piercingu v oblasti ucha. Jedná se o jednotlivé piercingy (auricle piercing, daith piercing, earlobe piercing, upper lobe piercing, vertical lobe piercing, anti lobe piercing, transverse lobe piercing, stretch lobe piercing, helix piercing, forward helix piercing, inner conch piercing, outer conch piercing, ragnar piercing, rook piercing, tragus piercing, vertical tragus piercing, anti-tragus piercing, surface tragus piercing, snug piercing),

nebo kombinace více jednotlivých piercingů vedle sebe (double helix piercing, double forward helix piercing, triple helix piercing, triple forward helix piercing, double inner conch piercing, triple inner conch piercing, double outer conch piercing, triple outer conch piercing, double rook piercing, double tragus piercing...),tak i dva a více piercingů spojených jedním šperkem (orbital lobe piercing, ear spiral piercing, orbital helix piercing, orbital inner conch piercing, orbital outer conch piercing, UFO piercing, industrial piercing, vertical industrial piercing).

Další typy jsou v oblasti obličeje (anti eyebrow piercing, central eyebrow piercing, eyebrow piercing, horizontal eyebrow piercing, teardrop piercing, eyelid piercing, austin bar piercing, bridge piercing, vertical bridge piercing, nostril piercing, high nostril piercing, mantis piercing, nasallang piercing, nasal tip piercing, orbital nose piercing, septril piercing, septum piercing, chin piercing, double chin piercing, nick piercing, sprung piercing, frowny piercing, smiley piercing, tongue piercing, double tongue piercing, triple tongue piercing, horizontal tongue piercing, orbital tongue piercing, T-bar tongue piercing, tongue rim piercing, tongue surface piercing, tongue tip piercing, tongue web piercing, venom piercing, uvula piercing...).

V oblasti úst je řada jednotlivých piercingů (ashley piercing, center lip piercing, horizontal lip piercing, horizontal philtrum piercing, cheek piercing, jestrum piercing, labret piercing, lowbret piercing, madonna piercing, medusa piercing, side lip piercing, vertical labret piercing, vertical lowbret piercing, vertical monroe piercing), ale je mnoho možností jak je zkombinovat a pro tyto různé kombinace existují také konkrétní názvy (angel bites piercing, canine bites piercing, cyber bites piercing, dahlia bites piercing, dolphin bites piercing, shark bites piercing, snake bites piercing, spider bites piercing, vertical snake bites piercing, vertical angel bites piercing,,).

Spousta variant se nachází na těle (achilles piercing, clavicle piercing, cleavage piercing, deep chest piercing, finger ring piercing, finger surface piercing, hand web piercing, knuckle piercing, triple knuckle piercing, navel piercing, double navel piercing, triple navel piercing, horizontal navel piercing, industrial navel piercing, inverse navel piercing, surface navel piercing, true navel piercing, nape piercing, nipple piercing, horizontal nipple piercing, vertical nipple piercing, nipple iron cross piercing, surface nipple piercing, nipple T-bar piercing, third nipple piercing, madison piercing, prayer piercing, surface piercing, transfinger piercing, witch´s piercing, corset piercing...).

A samozřejmě je také mnoho intimních piercingů jak u mužů (anal piercing, ampallang piercing, shaft ampallang piercing, apadravya piercing, shaft apadravya piercing, apadydoye piercing, dydoye piercing, deep dydoye piercing, dolphin piercing, foreskin piercing, frenum piercing, frenum ladder piercing, guiche piercing, guiche ladder piercing, hafada piercing, halfadravya piercing, lorum piercing, magic cross piercing, prince albert piercing-PA, reverse prince albert piercing, deep prince albert piercing, pubic piercing, scrotal piercing, scrotal ladder piercing, transscrotal piercing...), tak i u žen (anal piercing, female guiche piercing, fourchette piercing, horizontal clitoris piercing, vertical clitoris piercing, horizontal hood piercing, vertical hood piercing, deep hood piercing, christina piercing, horizontal christina piercing, hymen piercing, inner labia piercing, outer labia piercing, isabella piercing, nefertiti piercing, princess albertina piercing, scrunty piercing, suitcase piercing, triangle piercing...).

Některé piercingy se hojí velice rychle a nepotřebují nijak složitou péči, u jiných však může být doba hojení i mnoho měsíců a péče o ně je náročnější, kombinované piercingy je většinou ideální dělat postupně kvůli lepšímu zhojení.

Mnohé piercingy se nedají udělat úplně každému, neboť ve spoustě případech není určitá část těla kam by měl být piercing umístěn vhodně uzpůsobena konkrétnímu typu.

Spousta zde uvedených typů je velmi ojedinělá, některé jsou zase třeba jen dočasné a jejich zhojení je prakticky nemožné...

Proto je vždy dobé konkrétní piercing prokonzultovat s piercerem, zvážit případné pro i proti a najít nejvhodnější variantu.